SMD6R12930WHE Halo 6 in Aperture Round Downlight, LED Lamp, 120 to 277 V AC, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SMD6R12930WHE
- UPC:
- 080083817627
- Item #:
- 747635
SMD6R12930WHE Halo 6 in Aperture Round Downlight, LED Lamp, 120 to 277 V AC, Aluminum Housing
- MFR #:
- SMD6R12930WHE
- UPC:
- 080083817627
- Item #:
- 747635
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SMD6R12930WHE |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | 1/2" ultra-low profile lens downlight with wide distribution |
| Standard | cULus Listed - Wet Location;Airtite;RoHS Compliant;Energy Star;Title 20 Compliant;Title 24 Compliant;Showerlight;IECC Compliant |
| UPC | 080083817627 |
| GTIN | 00080083817627 |
| Item Type | SMD6 LED |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 15 W |