AXCS4A Lumark Small Standard Axcent Luminaire, 44 W Fixture, 120 to 277 V AC, Polyester Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- AXCS4A
- UPC:
- 080083175307
- Item #:
- 744977
AXCS4A Lumark Small Standard Axcent Luminaire, 44 W Fixture, 120 to 277 V AC, Polyester Powder Coated Housing
- MFR #:
- AXCS4A
- UPC:
- 080083175307
- Item #:
- 744977
Manuals & Documentation
| Catalog Number | AXCS4A |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Lumark |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Lighting |
| Finish | Carbon Bronze |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Available in 14W - 123W (1,800 - 17,000 lumens) models |
| UPC | 080083175307 |
| GTIN | 00080083175307 |
| Item Type | Wall Mount |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 44 W |