METSECTSP5A3060U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- METSECTSP5A3060U
- Item #:
- 736574
METSECTSP5A3060U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR #:
- METSECTSP5A3060U
- Item #:
- 736574
Manuals & Documentation
| Catalog Number | METSECTSP5A3060U |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Insulation | Basic insulation 600 V AC;reinforced insulation 300 V AC |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=524593787&lang=en-us |
| GTIN | 03606489703578 |
| Width | Internal: 2.46 in;total: 5.83 in |
| Height | Internal: 2.9 in;total: 5.36 in |
| Depth | 1.12 in |