S506-32-R Small Dimension Midget Fuse, 32 A, 250 V AC, 35 A Interrupt
- MFR:
- Eaton Bussmann
- MFR #:
- S506-32-R
- UPC:
- 051712650243
- Item #:
- 726716
S506-32-R Small Dimension Midget Fuse, 32 A, 250 V AC, 35 A Interrupt
- MFR #:
- S506-32-R
- UPC:
- 051712650243
- Item #:
- 726716
| Catalog Number | S506-32-R |
| Manufacturer | Eaton Bussmann |
| Brand | Eaton Bussmann Series |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Amperage Rating | 32 |
| Connection | Ferrule End X Ferrule End |
| Frequency Rating | 50 Hz |
| Indicator | Non Indicating |
| Interrupt Rating | 35 A |
| Material | Brass |
| UPC | 051712650243 |
| GTIN | 00051712650243 |
| Length | 0.787 |
| Length UOM | Inch |
| Width | 0.197 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 0.787 |
| Height UOM | Inch |
| Weight | 0.001 |
| Weight UOM | Pounds |
| Voltage Rating | 250 V |