HLB4SP069FS1EMWR Halo Square Downlight, LED Lamp, 10.5 W Fixture, 4.72 in Ceiling Opening, 120 V, Die Cast Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HLB4SP069FS1EMWR
- UPC:
- 080083909667
- Item #:
- 700080
HLB4SP069FS1EMWR Halo Square Downlight, LED Lamp, 10.5 W Fixture, 4.72 in Ceiling Opening, 120 V, Die Cast Aluminum Housing
- MFR #:
- HLB4SP069FS1EMWR
- UPC:
- 080083909667
- Item #:
- 700080
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HLB4SP069FS1EMWR |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Amperage Rating | 90 m |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | Canless Direct Mount does not require recessed housing or junction box |
| Standard | Energy Star;IECC Compliant;Title 24 Compliant;UL Certified - Damp Location;RoHS Compliant;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E28;Showerlight;LM79/LM80 Compliant;TM21 standards |
| UPC | 080083909667 |
| GTIN | 00080083909667 |
| Item Type | HLB Ultra Thin Direct Mount |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 10W |