4NWS3C3-UNV Metalux NWS Dimmable Wraparound Light, 31.8 W Fixture, 120 to 277 V, White Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 4NWS3C3-UNV
- UPC:
- 080083257522
- Item #:
- 699229
4NWS3C3-UNV Metalux NWS Dimmable Wraparound Light, 31.8 W Fixture, 120 to 277 V, White Powder Coated Housing
- MFR #:
- 4NWS3C3-UNV
- UPC:
- 080083257522
- Item #:
- 699229
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 4NWS3C3-UNV |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | Offered in 2' and 4' lengths at 2 1/8" depth |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;RoHS Compliant;DLC Certified;FCC Certified;California Title 24;ISO Certified;UL/cUL Listed - Damp Location;LM79/LM80 Compliant |
| UPC | 080083257522 |
| GTIN | 00080083257522 |
| Item Type | Wraparound |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 33.9W |
| Cross Reference Products | 10359EB, WPC14UNV408WH |