H36LVRTAT Halo Air-Tite H3 Series Low Voltage Shallow Lamp Housing, Non-Insulated Insulation, 120/277 V AC, 3-3/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H36LVRTAT
- UPC:
- 623961361340
- Item #:
- 69734
H36LVRTAT Halo Air-Tite H3 Series Low Voltage Shallow Lamp Housing, Non-Insulated Insulation, 120/277 V AC, 3-3/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR #:
- H36LVRTAT
- UPC:
- 623961361340
- Item #:
- 69734
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H36LVRTAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | MR16 |
| Special Features | AIR-TITE⢠|
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;Airtite |
| UPC | 623961361340 |
| GTIN | 00623961361340 |
| Item Type | 3" H3 Low Voltage Housing |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 50W |