APELH2 Sure-Lites All-Pro APEL Remote Capacity Emergency Light, 120/277 V AC, 2 Heads
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APELH2
- UPC:
- 080083804986
- Item #:
- 696765
APELH2 Sure-Lites All-Pro APEL Remote Capacity Emergency Light, 120/277 V AC, 2 Heads
- MFR #:
- APELH2
- UPC:
- 080083804986
- Item #:
- 696765
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APELH2 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Wall |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL Listed - Damp Location;NEC and CEC Compliant;OSHA Compliant;NFPA |
| UPC | 080083804986 |
| GTIN | 00080083804986 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 10.0 IN Length 5.0 IN Width 2.5 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 0.8 W at 277 V |