22FP2140C Metalux Flat LED Panel, 20.7 W Fixture, 120/277 V
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 22FP2140C
- UPC:
- 080083824038
- Item #:
- 693388
22FP2140C Metalux Flat LED Panel, 20.7 W Fixture, 120/277 V
- MFR #:
- 22FP2140C
- UPC:
- 080083824038
- Item #:
- 693388
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 22FP2140C |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Ultra thin less than 2" height fits shallow plenums with room to spare |
| Standard | DLC Certified;IC Rated;NSF Certified;Title 24 Compliant |
| UPC | 080083824038 |
| GTIN | 00080083824038 |
| Item Type | Recessed |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 20.7W |