LA56069351EWH Halo 5 in 6 in Aperture All Purpose Integrated Retrofit Downlight, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- LA56069351EWH
- UPC:
- 080083818266
- Item #:
- 677894
LA56069351EWH Halo 5 in 6 in Aperture All Purpose Integrated Retrofit Downlight, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR #:
- LA56069351EWH
- UPC:
- 080083818266
- Item #:
- 677894
Manuals & Documentation
| Catalog Number | LA56069351EWH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | Adjustable gimbal offers 35-degree tilt and 360-degree rotation |
| Standard | cULus Listed - Wet Location;Airtite;RoHS Compliant;Energy Star;Title 20 Compliant;Title 24 Compliant;Showerlight;IECC Compliant |
| UPC | 080083818266 |
| GTIN | 00080083818266 |
| Item Type | 5/6" LED All-Purpose LED Adjustable Retrofit |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 9 W |