E7TAT Halo New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- E7TAT
- UPC:
- 080083737666
- Item #:
- 676617
E7TAT Halo New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening
- MFR #:
- E7TAT
- UPC:
- 080083737666
- Item #:
- 676617
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E7TAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | Halogen, Incandescent, LED, CFL (Not Included) |
| Special Features | For use in non-insulated ceilings |
| Standard | UL/cUL Listed 1598 Luminaire;cULus Listed - Damp Location;cULus Listed - Wet Location;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E283;RoHS Compliant |
| UPC | 080083737666 |
| GTIN | 00080083737666 |
| Item Type | 6" E7 Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 150W |