HU1136D9SMB Halo Integrated Under Cabinet Lighting With SeleCCTable Color Temperature, 15.5 W Fixture, 120 V AC, Matte Black Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HU1136D9SMB
- UPC:
- 080083875986
- Item #:
- 663818
HU1136D9SMB Halo Integrated Under Cabinet Lighting With SeleCCTable Color Temperature, 15.5 W Fixture, 120 V AC, Matte Black Housing
- MFR #:
- HU1136D9SMB
- UPC:
- 080083875986
- Item #:
- 663818
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HU1136D9SMB |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte Black |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Under Cabinet |
| Special Features | 3 selectable color temperatures: 2700K, 3000K and 4000K, 90 CRI |
| Standard | cULus Listed;Damp Locations Listed;Energy Star Certified;Title 24 Compliant |
| UPC | 080083875986 |
| GTIN | 00080083875986 |
| Item Type | Surface |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 15.5 W |