EL406940 Halo H4 Light Engine, 13 W Fixture, 4 in Ceiling Opening, 120 V AC, Die Cast Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- EL406940
- UPC:
- 080083693610
- Item #:
- 657058
EL406940 Halo H4 Light Engine, 13 W Fixture, 4 in Ceiling Opening, 120 V AC, Die Cast Aluminum Housing
- MFR #:
- EL406940
- UPC:
- 080083693610
- Item #:
- 657058
Manuals & Documentation
| Catalog Number | EL406940 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | 90 CRI and 2700K, 3000K, 3500K and 4000K color temperatures |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;RoHS Compliant;California Title 24 |
| UPC | 080083693610 |
| GTIN | 00080083693610 |
| Item Type | 4" H4 LED Downlight Engine and Trim |
| Length | 4.0 in |
| Width | 5.25 in |
| Height | 6.25 in |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 13W |