L81211NF9030MB Halo Mini Track Luminaire, LED Lamp, 15.5 W Fixture, 120 V, Accent Cylinder Head, 7.4 in Max Extension
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- L81211NF9030MB
- UPC:
- 080083813698
- Item #:
- 649871
L81211NF9030MB Halo Mini Track Luminaire, LED Lamp, 15.5 W Fixture, 120 V, Accent Cylinder Head, 7.4 in Max Extension
- MFR #:
- L81211NF9030MB
- UPC:
- 080083813698
- Item #:
- 649871
Manuals & Documentation
| Catalog Number | L81211NF9030MB |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Track |
| Special Features | Efficacy: up to 95 lm/W at 14.8W, Lumens: up to 1,100 |
| UPC | 080083813698 |
| GTIN | 00080083813698 |
| Item Type | LED Luminaire |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 15.5W |