SLX6 Sure-Lites SLX6 Single/Double Face Exit Sign, LED Lamp, 120/277 V AC, White Housing, EXIT Legend
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SLX6
- UPC:
- 080083534227
- Item #:
- 636304
SLX6 Sure-Lites SLX6 Single/Double Face Exit Sign, LED Lamp, 120/277 V AC, White Housing, EXIT Legend
- MFR #:
- SLX6
- UPC:
- 080083534227
- Item #:
- 636304
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SLX6 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Sure-Lites |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Sealed Nickel Cadmium Battery |
| Lamp Type | LED Lamps AC only |
| Material | Steel |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Dual voltage input 120/277 or 120/347 VAC, 60Hz |
| Standard | UL924 Listed;NFPA 101 Compliant;NOM Compliant;NEC/OSHA |
| UPC | 080083534227 |
| GTIN | 00080083534227 |
| Item Type | Exit Signs |
| Size | 13.25 IN Length 8.5 IN Width 2.5 IN Height |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 3.6W |