Discontinued
PJSE14W Sectional Wall Plate, 1 Gangs, 5 in, Thermoplastic, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- PJSE14W
- UPC:
- 785007147087
- Item #:
- 636287
Discontinued
PJSE14W Sectional Wall Plate, 1 Gangs, 5 in, Thermoplastic, White
- MFR #:
- PJSE14W
- UPC:
- 785007147087
- Item #:
- 636287
Sectional Wall Plate Semi-Jumbo Blank Strap Mounted End Section White
| Catalog Number | PJSE14W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential/Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Juinor jumbo sectional plates |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007147087 |
| GTIN | 00785007147087 |
| Item Type | Sectional wall plates |
| Size | 5.0 in |
| Thickness | 1 in |