HR12117 Sure-Lites Emergency Light, Incandescent Lamp, 120/277 V AC, 2 Heads, Steel
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HR12117
- UPC:
- 662401474882
- Item #:
- 635463
HR12117 Sure-Lites Emergency Light, Incandescent Lamp, 120/277 V AC, 2 Heads, Steel
- MFR #:
- HR12117
- UPC:
- 662401474882
- Item #:
- 635463
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HR12117 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Sure-Lites |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Sealed Lead Calcium Battery |
| Lamp Type | Incandescent |
| Material | Steel |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | Dual voltage input 120/277 VAC, 60Hz |
| UPC | 662401474882 |
| GTIN | 00662401474882 |
| Item Type | Emergency |
| Size | 15.75 IN Length 15.0 IN Width 6.75 IN Height |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 9W |
| Cross Reference Products | ABBInstall 12LSM110-2|Barron RP12100P3D2W|Barron RP12100P3D2WI|Chloride C12100|Dual-Lite AS130-12V|Dual-Lite AS130-12V-SRHSB0608|Dual-Lite CVEC100-12V|Dual-Lite CVEC100N-12V|EmergiLite 12LSM110-2|HowardLite HL0243 |