Discontinued
E997P Carlon Conduit End Bell, 5 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997P
- UPC:
- 034481061526
- Item #:
- 63068
Discontinued
E997P Carlon Conduit End Bell, 5 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997P
- UPC:
- 034481061526
- Item #:
- 63068
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997P |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| UPC | 034481061526 |
| GTIN | 00034481061526 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 2.48 in |
| Width | 6.36 in |
| Size | 5 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997P|Cantex 5144013|Cantex 5144013G|Certaineed 59683|Crouse EB500NM|Ipex 78298|JMEagle 61500500|Madison PMEB-500|MultiFit 78298|MultiFit EB60 |