E997N Carlon Conduit End Bell, 4 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997N
- UPC:
- 034481061502
- Item #:
- 63054
E997N Carlon Conduit End Bell, 4 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997N
- UPC:
- 034481061502
- Item #:
- 63054
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997N |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061502 |
| GTIN | 00034481061502 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 2.259 in |
| Width | 5.31 in |
| Size | 4 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997N|Cantex 5144012|Cantex 5144012G|Certaineed 59682|Crouse EB400NM|Ipex 78297|JMEagle 61500400|Madison PMEB-400|MultiFit 78297|MultiFit EB55 |