E997L Carlon Conduit End Bell, 3 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997L
- UPC:
- 034481061489
- Item #:
- 63027
E997L Carlon Conduit End Bell, 3 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997L
- UPC:
- 034481061489
- Item #:
- 63027
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997L |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061489 |
| GTIN | 00034481061489 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 2 in |
| Width | 4.09 in |
| Size | 3 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997L|Cantex 5144010|Cantex 5144010G|Certaineed 59680|Crouse EB300NM|Ipex 78295|JMEagle 61500300|Madison PMEB-300|MultiFit 78295|MultiFit EB45 |