E997H Carlon Conduit End Bell, 1-1/2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997H
- UPC:
- 034481061458
- Item #:
- 62972
E997H Carlon Conduit End Bell, 1-1/2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997H
- UPC:
- 034481061458
- Item #:
- 62972
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997H |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061458 |
| GTIN | 00034481061458 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 1.894 in |
| Width | 2.385 in |
| Size | 1-1/2 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997H|Cantex 5144007|Cantex 5144007G|Certaineed 59677|Crouse EB150NM|Ipex 78292|JMEagle 61500150|Madison PMEB-150|MultiFit 78292|MultiFit EB30 |