E997G Carlon Conduit End Bell, 1-1/4 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997G
- UPC:
- 034481061441
- Item #:
- 62949
E997G Carlon Conduit End Bell, 1-1/4 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997G
- UPC:
- 034481061441
- Item #:
- 62949
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997G |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061441 |
| GTIN | 00034481061441 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 1.89 in |
| Width | 2.145 in |
| Size | 1-1/4 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997G|Cantex 5144006|Certaineed 59676|Crouse EB125NM|Ipex 78291|JMEagle 61500125|Madison PMEB-125|MultiFit 78291|MultiFit EB25|Picoma ME977G |