LT560WH12950 Halo High Lumen Trim Module, 7.19 in OD, LED Lamp, For Use With LT56 Series 5 in/6 in Recessed Downlights
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- LT560WH12950
- UPC:
- 080083798742
- Item #:
- 628931
LT560WH12950 Halo High Lumen Trim Module, 7.19 in OD, LED Lamp, For Use With LT56 Series 5 in/6 in Recessed Downlights
- MFR #:
- LT560WH12950
- UPC:
- 080083798742
- Item #:
- 628931
Manuals & Documentation
| Catalog Number | LT560WH12950 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | LED retrofit shallow lens downlight with baffle trim |
| UPC | 080083798742 |
| GTIN | 00080083798742 |
| Item Type | 5/6" LT4 LED Retrofit Trim Kit |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 11.9W |