H47ICT Halo New Construction Recessed Sloped Housing, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H47ICT
- UPC:
- 662400133315
- Item #:
- 613009
H47ICT Halo New Construction Recessed Sloped Housing, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H47ICT
- UPC:
- 662400133315
- Item #:
- 613009
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H47ICT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | Incandescent (Not Included) |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | cULus Listed - Damp Location;CSA Certified |
| UPC | 662400133315 |
| GTIN | 00662400133315 |
| Item Type | 6" Slope Ceiling Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 100W |