AXCL8ARL Lumark Axcent AXCL Large Outdoor Wall Pack, (1) LED Lamp, 120 to 277 V AC, Carbon Bronze Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- AXCL8ARL
- UPC:
- 080083811663
- Item #:
- 606046
AXCL8ARL Lumark Axcent AXCL Large Outdoor Wall Pack, (1) LED Lamp, 120 to 277 V AC, Carbon Bronze Housing
- MFR #:
- AXCL8ARL
- UPC:
- 080083811663
- Item #:
- 606046
Manuals & Documentation
| Catalog Number | AXCL8ARL |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Lumark |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Lighting |
| Finish | Carbon Bronze |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Available in 14W - 123W (1,800 - 17,000 lumens) models |
| Standard | cULus Listed - Wet Location;DLC Qualified |
| UPC | 080083811663 |
| GTIN | 00080083811663 |
| Item Type | Wall Mount |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 72 W |