A218-EG Superstrut Wing Fitting, (9) Holes, 3-7/8 in L x 5-7/8 in W, For Use With 12, 14, 16 ga Channels, Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- A218 EG
- UPC:
- 616013072202
- Item #:
- 604222
A218-EG Superstrut Wing Fitting, (9) Holes, 3-7/8 in L x 5-7/8 in W, For Use With 12, 14, 16 ga Channels, Steel
- MFR #:
- A218 EG
- UPC:
- 616013072202
- Item #:
- 604222
| Catalog Number | A218 EG |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | SUPERSTRUT |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use in metal framing applications |
| Finish | SilverGalv |
| Material | Steel |
| Number of Holes | 9 |
| Special Features | Excellent corrosion reisistance |
| UPC | 616013072202 |
| GTIN | 00616013072202 |
| Item Type | Fittings, Brackets & Hardware |
| Length | 3-7/8 in |
| Width | 5-7/8 in |
| Thickness | 1/4 in |