HC415D010 Halo Commericial HM4 Mounting Frame, LED Lamp, 120 to 277 V, Galvanized Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HC415D010
- UPC:
- 080083860609
- Item #:
- 593686
HC415D010 Halo Commericial HM4 Mounting Frame, LED Lamp, 120 to 277 V, Galvanized Steel Housing
- MFR #:
- HC415D010
- UPC:
- 080083860609
- Item #:
- 593686
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HC415D010 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo Commercial |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | 4" aperture new construction/remodel downlights series |
| Standard | UL/cULus Listed;IP20 Rated;IP64 Rated;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E283;NEC;FCC Certified;LM79/LM80 Compliant;Energy Star Certified;RoHS Compliant |
| UPC | 080083860609 |
| GTIN | 00080083860609 |
| Item Type | Recessed Commercial Lighting |
| Voltage Rating | 120-227V |
| Wattage | 14.2W at 120V and 14.9W at 277V |