3APSHP3040R Metalux APSHP Non-Dimmable Utility AP Shoplight, LED Lamp, 30 W Fixture, 120 V AC, White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 3APSHP3040R
- UPC:
- 080083834570
- Item #:
- 576740
3APSHP3040R Metalux APSHP Non-Dimmable Utility AP Shoplight, LED Lamp, 30 W Fixture, 120 V AC, White Housing
- MFR #:
- 3APSHP3040R
- UPC:
- 080083834570
- Item #:
- 576740
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 3APSHP3040R |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 3200 |
| Mounting | Suspended |
| Special Features | 105 lm/W efficacy and up to 4000 lumen output |
| Standard | cULus Listed;RoHS Compliant;ISO Certified;LM79/LM80 Compliant |
| UPC | 080083834570 |
| GTIN | 00080083834570 |
| Item Type | Shoplight |
| Size | 35.8 IN Length 3.1 IN Width 2.6 IN Height |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 30 W |