H7ICAT Halo H7 Series Line Voltage New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H7ICAT
- UPC:
- 080083609628
- Item #:
- 56795
H7ICAT Halo H7 Series Line Voltage New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H7ICAT
- UPC:
- 080083609628
- Item #:
- 56795
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H7ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Special Features | 120V line voltage housing |
| Standard | cULus Listed |
| UPC | 080083609628 |
| GTIN | 00080083609628 |
| Item Type | 6" H7 Housing |
| Voltage Rating | 120V |