TYD1X3NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in Narrow Slot, 1 in W x 3 in D, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- TYD1X3NPG6
- UPC:
- 786210091952
- Item #:
- 552706
TYD1X3NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in Narrow Slot, 1 in W x 3 in D, PVC
- MFR #:
- TYD1X3NPG6
- UPC:
- 786210091952
- Item #:
- 552706
Manuals & Documentation
| Catalog Number | TYD1X3NPG6 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Ty-Duct |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Slot Style | Narrow |
| UPC | 786210091952 |
| GTIN | 00786210091952 |
| Item Type | Narrow Slot Duct |
| Length | 6 ft , 1.83 m |
| Width | 1 in , 25.4 mm |
| Depth | 3 in , 76.2 mm |
| Cross Reference Products | ABB 5183|ABB QD100X300HG|ABBInstall E100X300LG6|ABBInstall T1X3HDG|ABBInstall TY1X3NPG6|ABBInstall TYD1X3NPG6|ABBInstall TYD1X3WPG6|Iboco T1E-1030G|Iboco T1E-F 25x80mm|Panduit F1X3LG6 |