LT560WH12940 Halo High Lumen Trim Module, 7.19 in OD, LED Lamp, For Use With LT56 Series 5 in/6 in Recessed Downlights
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- LT560WH12940
- UPC:
- 080083798728
- Item #:
- 552522
LT560WH12940 Halo High Lumen Trim Module, 7.19 in OD, LED Lamp, For Use With LT56 Series 5 in/6 in Recessed Downlights
- MFR #:
- LT560WH12940
- UPC:
- 080083798728
- Item #:
- 552522
Manuals & Documentation
| Catalog Number | LT560WH12940 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | LED retrofit shallow lens downlight with baffle trim |
| UPC | 080083798728 |
| GTIN | 00080083798728 |
| Item Type | 5/6" LT4 LED Retrofit Trim Kit |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 11.9W |
| Cross Reference Products | C-DL6-A-650L-40K-B1, CR6T-825L-40K-12-E26GU24 |