E550ICAT Halo New Construction Downlight Housing, LED Lamp, 120 to 277 V, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- E550ICAT
- UPC:
- 080083774982
- Item #:
- 536987
E550ICAT Halo New Construction Downlight Housing, LED Lamp, 120 to 277 V, Aluminum Housing
- MFR #:
- E550ICAT
- UPC:
- 080083774982
- Item #:
- 536987
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E550ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | For use in insulated ceilings |
| Standard | Airtite;cULus Listed;RoHS Compliant;Energy Star;IECC Compliant;Title 24 Compliant |
| UPC | 080083774982 |
| GTIN | 00080083774982 |
| Item Type | 5" E5 Housing |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 20 W |