TYD2X3NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 2 x 3 in Narrow Slot, 2 in W x 3 in D, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- TYD2X3NPG6
- UPC:
- 786210092058
- Item #:
- 534445
TYD2X3NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 2 x 3 in Narrow Slot, 2 in W x 3 in D, PVC
- MFR #:
- TYD2X3NPG6
- UPC:
- 786210092058
- Item #:
- 534445
Manuals & Documentation
| Catalog Number | TYD2X3NPG6 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Ty-Duct |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Slot Style | Narrow |
| UPC | 786210092058 |
| GTIN | 00786210092058 |
| Item Type | Narrow Slot Duct |
| Length | 6 ft , 1.83 m |
| Width | 2 in , 50.8 mm |
| Depth | 3 in , 76.2 mm |
| Cross Reference Products | ABB 5187|ABB ABB-5087|ABB M051870000|ABB QD200X300HG|ABB QD225X300HG|ABBInstall E225X300LG6|ABBInstall T2.25X3HDG|ABBInstall T2X3HDG|ABBInstall TY2X3MPG6|ABBInstall TY2X3NPG6 |