HU30BSC48P Halo seleCCTable Dimmable Premium Under Cabinet Light, (1) Lamp, 120 to 277 V AC, White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HU30BSC48P
- UPC:
- 080083798148
- Item #:
- 530636
HU30BSC48P Halo seleCCTable Dimmable Premium Under Cabinet Light, (1) Lamp, 120 to 277 V AC, White Housing
- MFR #:
- HU30BSC48P
- UPC:
- 080083798148
- Item #:
- 530636
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HU30BSC48P |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Under Cabinet |
| Special Features | 4 selectable color temperatures: 2700K, 3000K, 3500K and 4000K, 90 CRI |
| Standard | cULus Listed - Damp Location;IECC Compliant;Title 24 Compliant |
| UPC | 080083798148 |
| GTIN | 00080083798148 |
| Item Type | LED Luminaire |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 21 W |