H47ICAT Halo Air-Tite H4 Series New Construction Round Recessed Sloped Housing, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-3/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H47ICAT
- UPC:
- 662400302070
- Item #:
- 53021
H47ICAT Halo Air-Tite H4 Series New Construction Round Recessed Sloped Housing, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-3/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR #:
- H47ICAT
- UPC:
- 662400302070
- Item #:
- 53021
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H47ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | Incandescent (Not Included) |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | cULus Listed;Airtite |
| UPC | 662400302070 |
| GTIN | 00662400302070 |
| Item Type | 6" Slope Ceiling Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 100W |