TYD1X2NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in Narrow Slot, 1 in W x 2 in D, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- TYD1X2NPG6
- UPC:
- 786210091938
- Item #:
- 528644
TYD1X2NPG6 Ty-Duct Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in Narrow Slot, 1 in W x 2 in D, PVC
- MFR #:
- TYD1X2NPG6
- UPC:
- 786210091938
- Item #:
- 528644
Manuals & Documentation
| Catalog Number | TYD1X2NPG6 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Ty-Duct |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Slot Style | Narrow |
| UPC | 786210091938 |
| GTIN | 00786210091938 |
| Item Type | Narrow Slot Duct |
| Length | 6 ft , 1.83 m |
| Width | 1 in , 25.4 mm |
| Depth | 2 in , 50.8 mm |
| Cross Reference Products | ABB 5163|ABB QD100X225HG|ABBInstall E100X225LG6|ABBInstall T1X2HDG|ABBInstall TY1X2NPG6|ABBInstall TYD1X2NPG6|Iboco T1E-1022G|Panduit F1X2LG6|Phoenix CD30X60|TEConnect 046-0012S(OBS) |