SP2262W Combination Openings, 2 Toggle Switch and 2 Decorator, Four Gang, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- SP2262W
- UPC:
- 785007190281
- Item #:
- 52707
SP2262W Combination Openings, 2 Toggle Switch and 2 Decorator, Four Gang, White
- MFR #:
- SP2262W
- UPC:
- 785007190281
- Item #:
- 52707
Combination Wall Plate, 2 Toggle Switch and 2 Decorator, 4-Gang
| Catalog Number | SP2262W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 4 |
| Special Features | Standard size plastic smooth wall plate |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007190281 |
| GTIN | 00785007190281 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 5" |
| Thickness | .30" |