H5ICATNB Halo Air-Tite Recessed Housing, Halogen Lamp, 120 V AC, Die Cast Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H5ICATNB
- UPC:
- 080083756063
- Item #:
- 522035
H5ICATNB Halo Air-Tite Recessed Housing, Halogen Lamp, 120 V AC, Die Cast Aluminum Housing
- MFR #:
- H5ICATNB
- UPC:
- 080083756063
- Item #:
- 522035
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H5ICATNB |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | Halogen, CFL, LED (Not Included) |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | UL/cUL Listed 1598 Luminaire;cULus Listed - Damp Location;cULus Listed - Wet Location;UL/cUL Listed for Feed Through;UL/cUL Listed for Insulation Contact;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E283;RoHS Compliant |
| UPC | 080083756063 |
| GTIN | 00080083756063 |
| Item Type | 5" H5 Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 50W |