4ST2L4040R Metalux ST Series Double Lens AP Linear Strip Light Fixture, (1) Lamps LED Lamp, 39 W Fixture, 120 to 277 V AC, White Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 4ST2L4040R
- UPC:
- 080083838196
- Item #:
- 520599
4ST2L4040R Metalux ST Series Double Lens AP Linear Strip Light Fixture, (1) Lamps LED Lamp, 39 W Fixture, 120 to 277 V AC, White Powder Coated Housing
- MFR #:
- 4ST2L4040R
- UPC:
- 080083838196
- Item #:
- 520599
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 4ST2L4040R |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Lumens | 4433 |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | 0-10V dimming available for 4000K, double lens 2ft, 4ft and 8ft stock |
| Standard | UL/cUL Listed |
| UPC | 080083838196 |
| GTIN | 00080083838196 |
| Item Type | Striplights |
| Size | 0.0 IN Length 0.0 IN Width 0.0 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 39 W |