SMD6R6930WH Halo Air-Tite Low Profile Round Downlight Fixture, (1) Lamp, 10 W Fixture, 120 V AC, Matte Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SMD6R6930WH
- UPC:
- 080083767052
- Item #:
- 512563
SMD6R6930WH Halo Air-Tite Low Profile Round Downlight Fixture, (1) Lamp, 10 W Fixture, 120 V AC, Matte Housing
- MFR #:
- SMD6R6930WH
- UPC:
- 080083767052
- Item #:
- 512563
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SMD6R6930WH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Cooper Lighting |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Material | Aluminum |
| Mounting | Surface |
| Special Features | 1/2" ultra-low profile lens downlight with wide distribution |
| Standard | cULus Listed - Damp Location;cULus Listed - Wet Location;Energy Star Certified;Airtite |
| UPC | 080083767052 |
| GTIN | 00080083767052 |
| Item Type | SMD6 LED |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 10 W |