IC22 W G Adjustable New Construction Round Downlight Housing With Trim, Push-In Electrical Connector, Pre-Installed Air-Loc Gasket, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-7/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Acuity Brands
- MFR #:
- IC22 W G
- UPC:
- 661209559074
- Item #:
- 500789
IC22 W G Adjustable New Construction Round Downlight Housing With Trim, Push-In Electrical Connector, Pre-Installed Air-Loc Gasket, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 6-7/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- IC22 W G
- UPC:
- 661209559074
- Item #:
- 500789
Contractor Select
Manuals & Documentation
| Catalog Number | IC22 W G |
| Manufacturer | Acuity Brands |
| Brand | Juno |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential |
| Lamp Type | Incandescent |
| Light Technology | Incandescent |
| Mounting | Recessed |
| Standard | CSA,UL |
| UPC | 661209559074 |
| GTIN | 00661209559074 |
| Item Type | Housing |
| Length | 14 |
| Length UOM | Inch |
| Width | 14 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 8 |
| Height UOM | Inch |
| Voltage Rating | 120V |
| Cross Reference Products | 17002A, DLR56-5-FRAME |