JEBL 18L 40K 80CRI WH Round LED High Bay, 18000 LM, 4000K, 135W
- MFR:
- Acuity Brands
- MFR #:
- JEBL 18L 40K 80CRI WH
- UPC:
- 191848153895
- Item #:
- 496722
JEBL 18L 40K 80CRI WH Round LED High Bay, 18000 LM, 4000K, 135W
- MFR #:
- JEBL 18L 40K 80CRI WH
- UPC:
- 191848153895
- Item #:
- 496722
Contractor Select
Manuals & Documentation
| Catalog Number | JEBL 18L 40K 80CRI WH |
| Manufacturer | Acuity Brands |
| Brand | Lithonia Lighting |
| Country of Origin | Viet Nam |
| Made in USA | No |
| Application | Manufacturing,Warehouses |
| Color | White |
| Lamp Type | LED - Static |
| Light Technology | LED |
| Lumens | 18000 |
| Mounting | Pendant |
| Shape | Round |
| Standard | cUL,ULDLC Premium,DLC Standard |
| UPC | 191848153895 |
| GTIN | 00191848153895 |
| Item Type | High Bay |
| Voltage Rating | 120-277 |
| Wattage | 135 W |
| Cross Reference Products | CXB-A-UV-M-40K-8-UL-10V |