APCH7R APCH Self-Powered Universal Combination Emergency Exit Lamp, 1.68 W Fixture, 120/277 VAC, 3.6 VDC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APCH7R
- UPC:
- 080083567171
- Item #:
- 358387
APCH7R APCH Self-Powered Universal Combination Emergency Exit Lamp, 1.68 W Fixture, 120/277 VAC, 3.6 VDC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR #:
- APCH7R
- UPC:
- 080083567171
- Item #:
- 358387
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APCH7R |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Nickel Cadmium |
| Lamp Type | LED |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location |
| UPC | 080083567171 |
| GTIN | 00080083567171 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 8.5 IN Length 13.25 IN Width 2.6 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 1.68 W at 277 V |