H457RICAT1E Halo H4 Shallow Lamp Housing, LED Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 4-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H457RICAT1E
- UPC:
- 080083692507
- Item #:
- 353253
H457RICAT1E Halo H4 Shallow Lamp Housing, LED Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 4-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H457RICAT1E
- UPC:
- 080083692507
- Item #:
- 353253
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H457RICAT1E |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED (Not Included) |
| Special Features | AIR-TITE⢠|
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;UL/cUL Listed - Wet Location;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E283;Energy Star Certified;UL/cUL Listed 1598 Luminaire;IECC Compliant;California Title 24;RoHS Compliant;EMI/RFI per FCC 47CFR Part 18 Class B;UL/cUL Listed for Insulation Contact |
| UPC | 080083692507 |
| GTIN | 00080083692507 |
| Item Type | 4" H4 LED Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 13W |