ELSG406930WH Halo 2nd Generation Adjustable Gimbal and Light Engine, LED Lamp, 120 V AC
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- ELSG406930WH
- UPC:
- 080083693894
- Item #:
- 352174
ELSG406930WH Halo 2nd Generation Adjustable Gimbal and Light Engine, LED Lamp, 120 V AC
- MFR #:
- ELSG406930WH
- UPC:
- 080083693894
- Item #:
- 352174
Manuals & Documentation
| Catalog Number | ELSG406930WH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | 90 CRI and 2700K, 3000K, 3500K and 4000K color temperatures |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;California Title 24;Damp Locations Listed;RoHS Compliant |
| UPC | 080083693894 |
| GTIN | 00080083693894 |
| Item Type | 4" Halo H4 LED |
| Length | 6.5 in |
| Width | 6.5 in |
| Height | 6.75 in |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 13W |