EL406927 Halo H4 Dimmable Light Engine, 10.5 W Fixture, 4 in Ceiling Opening, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- EL406927
- UPC:
- 080083693559
- Item #:
- 339906
EL406927 Halo H4 Dimmable Light Engine, 10.5 W Fixture, 4 in Ceiling Opening, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR #:
- EL406927
- UPC:
- 080083693559
- Item #:
- 339906
Manuals & Documentation
| Catalog Number | EL406927 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | 90 CRI and 2700K, 3000K, 3500K and 4000K color temperatures |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;RoHS Compliant;California Title 24 |
| UPC | 080083693559 |
| GTIN | 00080083693559 |
| Item Type | 4" H4 LED Downlight Engine and Trim |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 13W |