PSB24A Bridge Assembly, 26-1/2 in L x 8 in W, For Use With Pyramid ST Rooftop System, Multiple Pipe Runs, Cable Tray and Air Handling Unit, Polyethylene/Polypropylene/Steel, Hot Dipped Galvanized
- MFR:
- nVent
- MFR #:
- PSB24A
- UPC:
- 782856843153
- Item #:
- 337882
PSB24A Bridge Assembly, 26-1/2 in L x 8 in W, For Use With Pyramid ST Rooftop System, Multiple Pipe Runs, Cable Tray and Air Handling Unit, Polyethylene/Polypropylene/Steel, Hot Dipped Galvanized
- MFR #:
- PSB24A
- UPC:
- 782856843153
- Item #:
- 337882
Manuals & Documentation
| Catalog Number | PSB24A |
| Manufacturer | nVent |
| Brand | nVent CADDY |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Electrical Fixing and Fastening; Rooftop; HVAC, Plumbing and Refrigeration |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Material | Polyethylene |
| UPC | 782856843153 |
| GTIN | 00782856843153 |
| Item Type | nVent CADDY Pyramid ST Strut-Based Supports |
| Length | 26 1/2" |
| Width | 203-203 |
| Thickness | 5.6" |