Discontinued
PJSC8W Sectional Wall Plate, 1 Gangs, 5-1/2 in, Thermoplastic, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- PJSC8W
- UPC:
- 785007147124
- Item #:
- 327162
Discontinued
PJSC8W Sectional Wall Plate, 1 Gangs, 5-1/2 in, Thermoplastic, White
- MFR #:
- PJSC8W
- UPC:
- 785007147124
- Item #:
- 327162
Sectional Wall Plate Semi-Jumbo Duplex Center Section White
| Catalog Number | PJSC8W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | residential/Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Sectional wall plates to create your opening, molded of rugged thermoplastic |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007147124 |
| GTIN | 00785007147124 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 5.5" |
| Thickness | 1" |