H995RICAT Halo Air-Tite Recessed Housing, LED Lamp, 150 W Fixture, 120/277 V AC, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H995RICAT
- UPC:
- 080083616947
- Item #:
- 317458
H995RICAT Halo Air-Tite Recessed Housing, LED Lamp, 150 W Fixture, 120/277 V AC, Aluminum Housing
- MFR #:
- H995RICAT
- UPC:
- 080083616947
- Item #:
- 317458
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H995RICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED (Not Included) |
| Special Features | Compatible with HALO 4" LED modules |
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;UL/cUL Listed - Wet Location;Airtite |
| UPC | 080083616947 |
| GTIN | 00080083616947 |
| Item Type | 4" 995 LED Housing |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Cross Reference Products | 19005AR |