NSYCCOTHO ClimaSys Simple Thermostat, 250 V AC, 0 to 60 deg C Setting, 1NO Contact, Clip Mount
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYCCOTHO
- Item #:
- 308498
NSYCCOTHO ClimaSys Simple Thermostat, 250 V AC, 0 to 60 deg C Setting, 1NO Contact, Clip Mount
- MFR #:
- NSYCCOTHO
- Item #:
- 308498
ClimaSys CC Simple thermostat. 250V AC. 68 x 33 x 44 mm. Sensor Bimetal with NO contact type. 1 ventilation function. Electrical connection by 4 terminals 2.5mm. Mounting mode by 35mm DIN rail, cross rails, on mounting plate Spacial upright. Made in PC. Light grey. Self-extinguishing UL94 (material V0). Protection IP20.
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYCCOTHO |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10178498&lang=en-us |
| GTIN | 03606480152504 |
| Width | External: 33 mm |
| Height | External: 68 mm |
| Depth | External : 44 mm |